Dattack :: Staro Riga 2018 projektu darbnīca

Piedalies, iedvesmojies un veido projektus ikgadējam gaismas festivālam “Staro Rīga”, kurš izgaismo Rīgu vienā no gada tumšākajiem mēnešiem – novembrī.

2018. gada 3. – 5. marts
Rīgas Kongresu nams

Darbnīcas “Dattack” tēma ir radoša datu izmantošana: kā mēs varam izmantot atvērto datu avotus (open data sources), lai veidotu radošus audiovizuālus risinājumus; kur meklēt datus, ar kādām metodēm tos apstrādāt; kādus rīkus izmantot, lai datus pārveidotu vizuālā, skaņas un interaktīvā piedzīvojumā. Aicināti ir visi: vizuālie un skaņas mākslinieki, dizaineri, arhitekti, programmētāji un statistiķi.

3. marts ir starptautiskā atvērto datu diena. “Dattack” piedalās svinībās un būs viens no pasākumiem, kas atblasta Atvērto datu dienu starptautiski. Atvērto datu diena (angliski Open Data Day) ir ikgadējs pasākums, kura ideja ir popularizēt atvērtos datus visā pasaulē. Septīto reizi vēsturē, organizācijas visā pasaulē organizē lokālus pasākumus, kuru laikā tiek izmantoti atvērtie dati komūnas ietvaros. Tā ir iespēja parādīt atvērto datu priekšrocības un iedrošināt atvērto datu principu pieņemšanu valsts pārvaldē, uzņēmējdarbībā un sabiedrībā kopumā. Vairāk par Atvērto datu dienu var uzzināt šeit: http://opendataday.org/

Pirmajā dienā dažādu jomu vietējie un starptautiskie eksperti sniegs prezentācijas par to, kā skatīties uz un izmantot datus radošai izpausmei. Iespēju ir bezgalīgi daudz, un tas būs mēģinājums paskatīties uz tēmu no pēc iespējas dažādākiem skatu punktiem.

Otrajā dienā notiks iesaistoša darbnīca, kuras gaitā dalībniekiem kopīgiem spēkiem būs iespēja izstrādāt idejas 2018. gada festivālam “Staro Rīga”. “Dattatack 2018” organizatori parūpēsies par to, lai nokomplektētu komandas / darba grupas gan pirms darbnīcas, gan tās laikā. Darbnīcas mērķis ir radīt reālistisku aprakstu un aprēķinu telpiskam gaismas objektam ar noteiktu vietu, laiku un ilgumu.

Piedalies!
http://dattack.lv/lv/about/