Festivāla „Staro Rīga” ietvaros aicinām apskatīt izgaismoto Saeimas namu

Latvijas Republikas Saeima – Festivāla „Staro Rīga” ietvaros aicinām apskatīt izgaismoto Saeimas namu

Sākot no šodienas – 17.novembra –, festivāla “Staro Rīga” ietvaros ikviens aicināts apskatīt izgaismoto Saeimas namu. Uz parlamenta ēkas fasādes būs iespēja vērot projekciju „Gaismas cilvēks”, kas ar vizualizācijas un skaņas palīdzību aicina doties līdzi gaismas ceļojumā.

Savukārt rītdien – Latvijas valsts dzimšanas dienā – aicinām uz īpašu mākslas performanci pie Saeimas nama; tās apmeklētājiem būs iespēja ierakstīt savu vārdu mūsu valsts karogā, tādējādi Latvijai dāvinot gaismu, kuru ikviens nesam sevī ar domām, vārdiem un darbiem. Šī mākslas performance plānota kā viens no Latvijas simtgades svinību ieskandināšanas pasākumiem.

Objekts tapis, Saeimai sadarbojoties ar Latvijas Mākslas akadēmiju un Latvijas Valsts simtgades Jauniešu rīcības komiteju projekta #EsEsmuLatvija ietvaros. Objekta „Gaismas cilvēks” ideja īstenota ar Latvijas Mākslas akadēmijas studentu Mareka Kolāta un Kristīnes Kutepovas, kā arī uzņēmuma SIA „PXB” gādību.

Gaismas festivāls „Staro Rīga” šogad notiek no 17. līdz 20.novembrim. Objekts “Gaismas cilvēks” pie Saeimas nama katru vakaru būs apskatāms no pulksten 17.00 līdz 23.00. Latvijas parlaments šajā festivālā piedalās jau sesto gadu pēc kārtas.

Festivāls „Staro Rīga” notiek jau devīto reizi, un tā tēma šogad ir „Gaisma ausa”. Festivālā skatāmas trīs gaismu instalāciju programmas, no kurām Saeimas objekts „Gaismas cilvēks” pārstāvēts līdzdalības un partneru programmā „Rīgas karnevāls”.

Papildu informācija: http://www.staroriga.lv/013/lv/16-gaismas-cilveks/