Neparasts noskaņu ceļojums kultūras pils “Ziemeļblāzma” Gaismas dārzā

17., 18., 19. un 20. novembrī no pulksten 17.00 līdz 23.00 aicinām rīdziniekus un pilsētas viesus apmeklēt kultūras pils “Ziemeļblāzma” parku, kas gaismas festivāla “Staro Rīga” laikā pārtaps neparastā Gaismas dārzā.

Festivāla “Staro Rīga” ietvaros Augusta Dombrovska lolotais kultūras pils “Ziemeļblāzma” parks gada drūmākajā un tumšākajā laikā atdzims un pārvērtīsies gaismas pielietā dārzā, piedāvājot iedvesmojošu pastaigu krāsainu gaismu, lāzeru instalāciju un skaņu radītā atmosfērā.

Laternas, kas ikdienā pilda parka lampu funkciju, festivālā iezaigosies dažādās krāsās, pārtopot daudzkrāsainos ziedos. Ierastie parka objekti – rotonda, sēnīte, tējas namiņš, skatu tornis, franču dārzs, grota un vīnstīgu aleja – tiks saistīti dažādu krāsu un skaņu saspēlēs, ļaujot apmeklētāju fantāzijai redzēto asociēt ar pasakainu, ziediem un krāsām pildītu Gaismas dārzu.

Krāsu burvība, noslēpumainība, putnu vīterošana un doba, mīklaina skaņu pasaule, kas parasti sastopama tikai vasarā, brīvdabā, mežā un dārzos, ir piedzīvojums, ko sola Gaismas dārza apmeklējums.

Projekts tiek īstenots gaismas festivāla “Staro Rīga” ietvaros sadarbībā ar SIA RJK.

Festivāls “Staro Rīga” šogad notiek no 17. līdz 20.novembrim. Pēc festivāla apmeklētāju ierosinājuma festivāla sākuma laiks šogad būs stundu agrāk – plkst.17:00 un visi objekti būs apskatāmi līdz 23:00. Festivāla norisēm tiešraidē būs iespējams līdzi arī gaismas televīzijā “staro.tv”.

Šis ir jau devītais gaismas festivāls «Staro Rīga», kas gadu gaitā ir kļuvis par vienu no gaidītākajiem un apmeklētākajiem pasākumiem Rīgas kultūras dzīvē.

Festivālu rīko Rīgas dome un RD Izglītības, kultūras un sporta departaments kopā ar sadarbības partneriem.