PĒC DAŽĀM STUNDĀM RĪGA SĀKS STAROT

Šovakar Rīgas namu fasādes, parkus un skvērus desmito reizi izgaismos festivāls Staro Rīga.  Šajos desmit gados festivāls rīdziniekiem ir parādījis 525 gaismas objektus. Kopā Rīga ir starojusi 258 stundas.

Šajā gadā rīdziniekiem būs iespēja vērot 35 gaismu objektus, ko veidojuši gan pašmāju, gan ārvalstu mākslinieki.  Jaunājiem šī gada festivāla māksliniekiem ir 12 gadi. Un viņu darbi par kosmosu un zvaigznēm būs redzami pie Rīgas Valsts ģimnāzijas.

Visi 35 gaismas objekti stāstīs par zvaigznēm. Festivāla mākslinieki ļoti radoši piegājuši tēmas risinājuma. Vairāki objekti skatītājus aicinās doties ceļojumā cauri galaktikām tuvāk pie zvaigznēm, sajusties, kā Visuma valdniekiem un pašiem kustināt zvaigznes un radīt turbulences , vai redzēt savu atspulgu zvaigznāja veidolā.  Kamēr citi, vērsuši skatu iekšpusi, lai ļautos noskaņu un pārdomu brīdim LU Botānniskajā darzā.

Ir arī mākslinieki un objekti, kas aicina doties ceļojumā laikā, atceroties reformācijas aizsākumus, un uz Rīgas Doma ziemeļu sienas atklāt seno viduslaiku gravīru pasauli. Lieki piebilst, ka daudzi no objektiem atdzīvosies un taps redzami tikai ar apmeklētāju līdzdalību.

Zvaigznes var meklēt ne tikai debesī, bet arī mūsu vidū. Uz VEF kultūras pils gaismas objekts mums visiem atgādinās par rūpnīcas VEF zvaigžņoto gadsimtu, gan rādot tā slavenākos ražojumus, gan ievērojamākās personības.

Dodies pilsētas ielās, lai izbaudītu šo dažādo pieredzi.