Staro Rīga Latvijas valsts dzimšanas dienā

Pilnā krāšņumā ir iemirdzējies 10. Staro Rīga festivāls, aicinot ielās rīdziniekus un pilsētas viesus baudīt gaismas priekšnesumus un svinēt Latvijas valsts 99. dzimšanas dienu.

Šodien, līdz ar objekta “Laika ādere” atklāšanu Jēkaba laukumā, ir sākusies laika atskaite līdz Latvijas valsts simtgadei.  Ar domām par Latviju ir veidoti daudzi šī gada festivāla objekti. Ministru kabineta ēku izgaismo projekcija kurā 50 sabiedrībā zināmas personas dalās personīgos pieredzes stāstos par to, kāpēc viņi lepojas ar Latviju un kāda ir tās loma viņu ceļā uz sasniegumiem. Kādam tā ir māju sajūta, kas dāvā enerģiju, kādam – Latgales zilie ezeri un Vidzemes jūras krasts, kas raisa radošas idejas, citi priecājas par latviešu viedumu un sirsnību.

Savukārt pie Saeima ēkas ikvienam festivāla apmeklētājām ir iespēja iejusties Brīvības pieminekļa tēlā un uz mirkli pieskarties zvaigznēm, kas simbolizē mūsu valsts neatkarību un Latvijas vēsturiskos novadus.

Kā īpaša Staro Rīga dāvana valsts svētkiem pēc Latvijas prezidenta Raimonda Vējoņa svētku uzrunas 18.novembra vakarā gaismu uzvedumā izgaismosies Brīvības piemineklis. Staro Rīga apmeklētājiem to būs iespēja vērot visas turpmākās festivāla dienas.

Latvijas dzimšanas dienai ir veltīti arī vairāki līdzdalības un partneru programmas “Rīgas karnevāls”  objekti. Iedziedāt savu dziesmu Latvijai aicina Elektrum “Izdziedam 100 enerģijas kupols” Kronvalda parkā.  Tele 2 4G drona ekspedīcijas laikā ir izveidojis pirmo “Latvijas alfabētu”, kur burti ataino kādu Latvijas ainavu no putna lidojuma. Staro Rīga apmeklētājiem Bastejkalnā ir iespēja ierakstīt kādu zīmīgu frāzi vai apsveikt savus mīļos, izmantojot šo ļoti latvisko alfabētu. Par Latvijas valstiskuma aizsākumu un latviešu strēlniekiem runā cits objekts – “Astoņas zvaigznes”. Pie kino Splendid Palace ieejas vērojama audiovizuālā kolāžā “Astoņas zvaigznes”, kas stāsta astoņus ar strēlnieku cīņām saistītus patiesus dzīvesstāstus.

Uzskaitītie festivāli objekti ir vien daži, kas veido savu īpašo stāstu par Latviju. Tādēļ vajadzētu apģērbties silti un doties iepazīt katram Staro Rīga stāstu Latvijai.