STARO RĪGA šogad notiks jau 10.reizi

Šogad gaismas festivals STARO RĪGA priecēs savus skatītajus no 17. līdz 20. novembrim un gaismas instalācijas būs apskatāmas no plkst.17.00 – 23.00. Festivāls turpina tradīciju sveikt Latviju dzimšanas dienā, vairojot gaismu un dzīvespriecīgu kopības sajūtu, izgaismojot Rīgas ielas un ēkas, parkus, laukumus un pagalmus. 10.gaismas festivāls “Staro Rīga 2017” iezīmē gaismas ceļu uz Latvijas simtgadi un šī gada tēma ir “ Uz zvaigznēm”.

Izstrādājot projektu pieteikumus, gaismas mākslinieki tika aicināti pievērsties mūsu katra paša iekšējai brīvībai un nebrīvībai, lieliem dzīves mērķiem, iespējām un sapņiem. Festivāla kuratore Diāna Čivle par festivāla tēmu stāsta: “Iepriekšējos divos festivālos mēs saucām gaismu un gaisma ausa. Ar gaismu mums atklājas jaunas iespējas, paveras daudzi dažādi ceļi un apvāršņi, priekšā visa pasaule. Gluži kā Sprīdītim, mums gribas doties meklēt Laimīgo zemi, iepazīt un izzināt pasauli, ļauties dažādiem vilinājumiem, iegūt, uzvarēt, pierādīt. Šķiet, ka mūsu priekšā ir neierobežotas iespējas. Mums gribas tiekties uz zvaigznēm.”

Jau sākot no 2015.gada gaismas festivāla tēmu iedvesmas avots ir latviešu komponista Jāzepa Vītola 1899. gadā uzrakstītā kora dziesma “Gaismas pils” ar latviešu pirmās atmodas dzejnieka Ausekļa vārdiem. Sekojot iepriekšējo gadu festivālu tēmām –  “Gaismu sauca” 2015.gadā un “Gaisma ausa” 2016.gadā, 2017.gada festivālā tēma “Uz zvaigznēm” tekstuālais formulējums veido zināmu atkāpi no sagaidāmā Ausekļa/Vītola “Gaismas pils” teksta. Šis negaidītais pāvērsiens no četru gadu festivālu tēmu konceptuālā viedokļa no vēsturiski vispārinātā pavērš šī gada koncepciju šodienas un konkrēta Latvijas cilvēka, tā domu, centienu, sapņu un cerību virzienā, tādējādi reflektējot par Latvijas simtgades komunikāciju saukli ES ESMU LATVIJA.

Vairāk par STARO RĪGA programmu var uzzināt, iepazīstoties ar objektu aprakstiem.