Starptautiskā programma

“Staro Rīga” starptaustiskajā programmu šogad pārstāvēti mākslinieki no Somijas, Itālijas, Islanes un Nīderlandes.

Divi objekti uz Rīgu atceļojuši no festivāla LUX Helsinkos, kā veltījums Somijai tās simtgadē. Somija ir pirmā no kaimiņvalstīm, kas savu simtgadi atzīmē jau šī gada decembra sākumā. Mākslinieces Outi Pieski iedvesmas avots videoprojekcijai ar ūdenskritumu kaskādi uz Rīgas Sv. Pētera baznīcas fasādes ir sens, sāmu tradīcijās balstīts uzskats, saskaņā ar kuru daba un cilvēks ir vienlīdzīgi. Savukārt Botāniskajā dārzā mākslinieks Aleksandrs Reikšteins (Alexsander Reichstein) padarīs redzamus aizgājējus, materializējot tēlus no iepriekšējiem laikiem.

Gaisma un mūsdienu elektroniskā mūzika atdzīvinas arhitektonisko instalāciju “Pikseļu mākonis”, ko Esplanādē izveidojis Islandes mākslinieks Markoss Sotes/Unstable  (Marcos Zotes).

Itāļu mākslinieks Riki Ferrero (Richi Ferrero) no Āfrikas vidienē apslēptā Bvindi (Bwindi) Nacionālā parka uz Rīgu atvedis četrdesmit maskas, kuru īpašā maģija atdzīvojas mirklī, kad tās tiek īpaši izgaismotas, vienlaikus atskaņojot Centrālāzijas Tuva cilts tradicionālo mūziku.

Savukārt cits itālis Marčello Arozio/ AreaOdeon (Marcello Arosio) “Lāzeru simfoniju” Trīs brāļu pagalmā skatītājus aicina sapņainā atmosfērā, kur katrs aiszkartais lāzera stars iedzīvina kādu muzikālu frāzi un vienlaikus aktivizē tai piesaistītu lāzerprojekciju, izceļot ēku arhitektoniskas detaļas.